Morela Studio

Tag: fotograf Zielona Góra

Profesjonalna fotografia ślubna

Ślub jest jednym z najważniejszych, i najpiękniejszych, dni w życiu. Większość par decyduje się więc na wzięcie udziału w sesji ślubnej, dzięki której zyskują piękną pamiątkę i możliwość zatrzymania w kadrze towarzyszących im emocji. Każda sesja, robiona młodej parze jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dokładnie tak, jak łączące młodych uczucie.

Aby zdjęcia były udane, konieczna jest odpowiednia wiedza, profesjonalizm i swobodna atmosfera. A także pomysł i “to coś,” co sprawia, że na fotografiach zostaną uchwycone drobne, niezwykle istotne szczegóły, pokazujące, że miłość pomiędzy dwojgiem ludzi jest wyjątkowa. Spojrzenia, gesty, uśmiechy, dotyk – to wszystko, pokazane w odpowiedni sposób sprawia, że zdjęcia zyskują niepowtarzalny klimat. Chcąc zyskać cudowną pamiątkę, warto zastanowić się, na jakich zdjęciach nam zależy. Czy chcemy prostą, studyjną sesję, czy może coś bardziej dowcipnego i zabawnego? A może sesję tematyczną, związaną ze wspólną pasją? Wszystko zależy od nas! Dobry fotograf powinien wyjść naprzeciw naszym potrzebom i pomóc w zorganizowaniu sesji, która spełni nasze oczekiwania.

Nie da się ukryć, że sesje ślubne zazwyczaj nie są łatwe. Stroje państwa młodych znacząco ograniczają swobodę ruchów, dlatego wiele ujęć jest po prostu niewykonalnych. Choć np. sesja na plaży, może wydawać się niezwykle romantyczna, to robienie zdjęć przy silnym wietrze, piasku i tłumie innych ludzi może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem. Oczywiście, wykonanie takiej sesji jest jak najbardziej możliwe. Zanim jednak podejmiemy decyzję, w jakiej scenerii chcemy mieć wykonane zdjęcia, zastanówmy się wspólnie z fotografem, z jakimi utrudnieniami będziemy musieli się zmagać. 

Udana sesja ślubna wymaga odpowiedniego przygotowania i nici porozumienia między fotografem, a młodą parą. Dzięki temu na planie będzie panować swobodna atmosfera i obie strony będą zadowolone z efektów współpracy. Bardzo ważne jest bowiem, aby wizja nowożeńców pokrywała się z wizją fotografa. Pozwoli to na powstanie niepowtarzalnych, pięknych zdjęć, które pokażą uczucie łączące zakochanych. Decydując się na wykonanie sesji ślubnej, warto zastanowić się, czego od tych zdjęć oczekujemy. Czy zależy nam na studyjnych, mocno eleganckich i klasycznych fotografiach? A może chcielibyśmy, aby nasze ślubne fotografie były czarno-białe, utrzymane w stylu retro lub vintage? Możemy również zdecydować się na sesję plenerową. Albo taką, w której zostanie opowiedziana historia naszej znajomości. Wszystko zależy od naszej kreatywności i fantazji.

Fotograf Żary

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Warto mieć z tego wyjątkowego dnia niezapomnianą pamiątkę, którą po pewnym czasie będzie oglądać nie tylko młoda para, ale także ich dzieci i wnuki. Zdjęcia ślubne dokumentują czas radości i świętowania dwójki zakochanych w otoczeniu rodziny i znajomych. Fotografie zatrzymują tą niezwykłą chwile w czasie i pozwalają wrócić do niej w dowolnym momencie.

Sesje ślubne są wykonywane zarówno w dniu uroczystości jak i kilka tygodni po jej zakończeniu. Fotografowanie świeżo upieczonych małżonków krótko po zawarciu sakramentu pozwala uchwycić na gorąco wszystkie emocje. Natomiast sesja wykonana tydzień po ślubie może być o tyle korzystniejsza, że stres związany z uroczystością już opadł – małżonkowie są bardziej zrelaksowani i dysponują większą ilością czasu dla fotografa.

W tym drugim wypadku, kiedy młoda para już po uroczystości wybiera termin i miejsce, gdzie odbędzie się sesja zdjęciowa, warto rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim istotny jest odpowiedni czas sesji. Idealna na fotografowanie jest tzw. złota godzina, czyli godzina po wschodzie słońca oraz godzina przed zachodem, ponieważ w takim świetle skóra wygląda najkorzystniej. Jeśli umówienie sesji w tym czasie nie jest możliwe, wybierzmy inny dogodny termin, unikając przy tym pory dnia, gdy słońce mocno grzeje. Trudno będzie utrzymać w upale nienaganny makijaż panny młodej. Również wyjątkowo zimna aura nie sprzyja robieniu zdjęć. W takim wypadku polecamy postawienie na sesję wykonywaną w pomieszczeniu. Bywa, że młodzi małżonkowie mają ważne dla siebie miejsca, gdzie chcieliby być sfotografowani. Może to być związane z pierwszą randką lub innym ważnym wydarzeniem. Są pary, które marzą o sesji na łonie natury, inne wolą eleganckie wnętrza hotelu lub pałacu. W sesjach ślubnych, jak i w innych dziedzinach życia, pojawiają się również przejściowe trendy. Przykładowo swego czasu modne było fotografowanie młodej pary w opuszczonych budynkach lub zniszczonych fabrykach. Niezależnie od trendów i rad otoczenia, warto wybrać sesję w otoczeniu, w którym młoda para czuje się swobodnie. Jednakże, jeśli małżonkowie nie mają pomysłu na miejsce wykonania zdjęć, zawsze mogą poradzić się fotografa.

Do sesji ślubnej warto wybrać profesjonalistę, który ma dobry warsztat i w towarzystwie którego młoda para czuje się swobodnie.Pozytywne nastawienie i nastrój małżonków to podstawa udanych zdjęć. Dlatego warto zaplanować sesję w dniu wolnym od pracy lub podczas urlopu wypoczynkowego. Pamiętajmy również, że spotkanie z fotografem może trochę potrwać. Niektóre sesje trwają jedynie dwie godziny, inne wymagają znacznie dłuższego czasu. Tak czy inaczej para młoda powinna być gotowa na kilka godzin pozowania. Trzeba uzbroić się w trochę cierpliwości, butelkę wody oraz uśmiech, który doda uroku każdemu zdjęciu!

Fotograf ślubny Żary

Fotograf Głogów

Asia i Maciek

Asia i Maciek to para pozytywnie zwariowanych ludzi. Wystarczy kilka sekund rozmowy żeby poczuć dużą dawkę pozytywnej energii jaka płynie od tej pary. Dla mnie jako fotografa bardzo ważne jest by dogadywać się z klientem podczas sesji fotograficznej. W tym przypadku od razu wiedziałem że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Podczas sesji z takimi ludźmi uśmiech nie schodzi z twarzy.

Sesja narzeczeńska oraz sesja w plenerze

Sesja narzeczeńska odbyła się w zielonogórskim skansenie etnograficznym. Natomiast sesję plenerową zaplanowaliśmy nad jeziorami w Łagowie Lubuskim. Osobiście uwielbiam obydwie miejscówki. W mojej opinii światło nad jeziorem Łagowskim jest jedyne w swoim rodzaju – fotografie tam wykonywane zawsze wypadają wyjątkowo korzystnie. Wybór takich miejsc pozwolił uchwycić miłość obojga ludzi na tle pięknej kwitnącej zielonej przyrody. Jezioro w otoczeniu lasów to znakomite tło dla sesji plenerowej, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Przygotowania do wesela

Fotografowanie ślubu i wesela jest niczym danie główne. Jednak zanim przechodzi się do dania głównego trzeba zacząć od przystawki! Mam tutaj na myśli gorączkowe przygotowania do ślubu oraz podjazd pod kościół. Miałem okazję towarzyszyć Parze Młodej podczas przygotowań. W efekcie zostało wykonanych kilka fotografii prezentujących ostatnie chwile „wolności” obojga młodych. Zdjęcie prezentujące moment gdy oboje młodzi jeszcze ubierają się w swoje ślubne stroje mają w sobie coś magicznego – zdecydowanie polecam wykonanie takich fotografii. Trzeba przyznać że Asia w dniu ślubu wyglądała obłędnie.

Poza tym, nie mogło zabraknąć fotografii wykonanych podczas błogosławieństwa oraz przyjazdu pod mury kościoła (para młoda wybrała gustownie udekorowany fiat 500, który zdecydowanie przyciągał wzrok na ulicy).

Ceremonia ślubna i wesele

Ceremonia ślubna odbyła się w niewielkim ale bardzo urokliwym kościółku. Po ceremonii weselnej goście udali się na wesele zorganizowane częściowo na świeżym powietrzu. Suto zastawione stoły zostały umieszczone na dworzu, natomiast parkiet został zaaranżowany pod gustowną drewnianą altaną. Piękny wystrój oraz bliskość przyrody nadawała zabawie weselnej unikalnego charakteru, który chociaż częściowo udało się uwiecznić na fotografiach.

Wesele Asi i Maćka to przykład fotografii na których natura współgra z pozytywną energią Państwa Młodych. Album weselny z pewnością będzie dla nich unikatową pamiątką na całe życie.

Fotograf Zielona Góra

Fotograf Zielona Góra,

czyli nie kto inny jak Morela Studio wita Was na swojej fotograficznej stronie internetowej 🙂

Znajdziecie tutaj masę…ogrom zdjęć mojego autorstwa. To właśnie dzięki przestrzeni mojego bloga dowiecie się jaki styl fotografii preferuję, oraz czy przypadnie on Waszym gustom.

Moja oferta zawiera propozycję sesji rodzinnych, dziecięcych i narzeczeńskich. Weselnych, ślubnych a także plenerowych. Lubię reportaże, i klimatyczne przestrzenie. Nie sprawiają mi większego problemu wymagające warunki-z roku na rok coraz bardziej pochłania mnie styl rustykalny i boho. Zdjęcia nabierają smaku i wyjątkowych barw, co w połączeniu z ciekawymi pomysłami fotografa i pary młodej daje uderzająco dobre efekty!

Fotograf Głogów,

to nowa odsłona fotografii. Słyszeliście kiedyś opinie, że robienie zdjęć jest łatwe? Uważam, że tak ale robienie dobrych zdjęć już nie. To zasadniczo duża różnica. Chyba większości z nas choć raz w życiu udało się uchwycić obraz i super świetle, oraz odpowiednim momencie tj. ustawienie osoby fotografowanej, spojrzenie pieska w tle i potknięcie sąsiada o krawężnik z lewej :P. Życiówka zrobiona!

Dobre zdjęcie? Co to znaczy?

Fotografia ślubna zielona góra :

Dawniej by wykonać dobre zdjęcie uważano, że kluczem jest osoba fotografowana i jej umiejętność pozowania. O ile osoba ta miała zdolności fotomodelingowe, było łatwiej. Gorzej jednak wypadały osoby fotografowane “od święta”, czyli dajmy na to podczas swoich ślubów. Pamiętacie zdjęcia dziadków, lub rodziców? Wszyscy jak jeden mąż ustawieni w ten sam sposób z kamienną twarzą jak na fotografii z nagrobka. Aktualnie za najlepsze zdjęcia bierzemy te, które oddają rzeczywistość, narysowane światłem pokazują niemal w stu procentach co działo się w tamtej chwili. Naturalność. Sądzę, że to odpowiednie określenie dla tego typu fotografii. Kiedyś unikano momentów, gdy Pani Młodej ułamał się obcas, czy Pan Młody frunął na środku parkietu aż pod sufit dzięki uprzejmości grupki swoich przyjaciół 🙂 Teraz? Teraz są to momenty, które uwiecznić wręcz musimy. Zresztą nie wyobrażam sobie by Para Młoda podeszła do rozmowy obojętnie nie widząc takich chwil zarejestrowanych przez moje lustro 🙂

 

Pozdrawiam!

Fotograf Zielona Góra – Morela Studio!

fotograf zielona gora, fotograf zielona góra, fotografia ślubna zielona góra, fotografia slubna zielona gora

Sylwia i Przemek | Via Villa

Cześć 🙂

Dawno nic nie wrzucałem… jak wiadomo gdy sezon w pełni ciężko jest pokazać śluby, które się non stop obrabia 😉

Ale na szczęście udało mi znaleźć momencik i pokaże Wam ślub Sylwii i Przemka. Ślub podczas którego wszystko robiłem na “wariackich papierach”, ale wiecie co? Myślę, że takie sytuacje powodują, że człowiek pracuje na pełnych obrotach czego wynikiem jest piękny materiał ślubny.

Podczas ceremonii ślubnej przywitało mnie pięknie wpadające przez okno słoneczko i wtedy już wiedziałem, że później będzie już tylko lepiej i było 😉 Złapałem muchę podczas oczepin 🙂 hahahah… tak tak , a śmiechu była co niemiara .Nie sądziłem że łapanie muchy na szerokim kącie jest tak banalnie proste 😉

Ale to jeszcze nic… wisienką na torcie był plener w Łagowie lubuskim… światło mgła to było mistrzostwo w wykonaniu samej matki natury 😉

Ale co ja będę pisał, przewijajcie niżej i sami zobaczcie 🙂

Do zobaczenia Remik 🙂


Read more …

Fotografia ślubna Zielona Góra Fotograf

Krzyś-sesja rodzinna w ogrodzie babci

Z Agatą i Pawłem poznałem się parę lat temu na Ich ślubie… Jakiś czas temu Paweł napisał do mnie że jest już na świecie ich synek Krzysztof i czy nie zrobiłbym sesji, więc dlaczego nie 🙂

Sesje plenerową zrobiliśmy w ogrodzie babci Krzysia. Jako, że znałem już wcześniej miejsce wiedziałem ze będzie pięknie. Nie sądziłem jednak, że przy zachodzącym słońcu ogród będzie tak śliczny!

Sesja rodzinna to… sesja rodzinna :), dlatego też uczestniczyli w niej babcia i wujek Krzysia 🙂

Na koniec muszę się przyznać, że odkąd w moim życiu  jest taka jedna malutka dziewczynka (choć niektórzy mówią, że już nie taka malutka 🙂 ) to inaczej podchodzę do sesji dziecięcych lub sesji rodzinnych. Coś w tym jest 😉

Dziękuję Agato i Pawle, że mogłem uwieczniać te ulotne chwile…


Read more …

Fotograf Zielona Góra

Agnieszka i Yanick | Fotografia ślubna Zgorzelec | Zamek Czocha

Ogrom pracy nie pozwala na nadrabianie zaległości na blogu…
Ale nie mogłem pozwolić na to by nie pokazać ślubu Agnieszki i Yanicka, ślub z zeszłego roku, który odbył się w pięknym Hotelu Czocha, tuż obok sławnego Zamku Czocha 😉
Piękna Polsko Francuska ceremonia z zaślubin przepełniona mnóstwem emocji…
Pisać nie potrafię wiec zapraszam do moich obrazków 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Ania i Daniel | List w Butelce

Z tym listem w butelce to było tak, że… Daniel to niezły romantyk 😉
A o reszcie opowiedzą obrazki 🙂
Zapraszam Serdecznie

Foto: Morela Studio (morelastudio.com)
Wideo: Remedia Film (remediafilm.pl)


Read more …