Morela Studio

Tag: fotografia portretowa Zielona Góra

Profesjonalna fotografia ślubna

Ślub jest jednym z najważniejszych, i najpiękniejszych, dni w życiu. Większość par decyduje się więc na wzięcie udziału w sesji ślubnej, dzięki której zyskują piękną pamiątkę i możliwość zatrzymania w kadrze towarzyszących im emocji. Każda sesja, robiona młodej parze jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dokładnie tak, jak łączące młodych uczucie.

Aby zdjęcia były udane, konieczna jest odpowiednia wiedza, profesjonalizm i swobodna atmosfera. A także pomysł i “to coś,” co sprawia, że na fotografiach zostaną uchwycone drobne, niezwykle istotne szczegóły, pokazujące, że miłość pomiędzy dwojgiem ludzi jest wyjątkowa. Spojrzenia, gesty, uśmiechy, dotyk – to wszystko, pokazane w odpowiedni sposób sprawia, że zdjęcia zyskują niepowtarzalny klimat. Chcąc zyskać cudowną pamiątkę, warto zastanowić się, na jakich zdjęciach nam zależy. Czy chcemy prostą, studyjną sesję, czy może coś bardziej dowcipnego i zabawnego? A może sesję tematyczną, związaną ze wspólną pasją? Wszystko zależy od nas! Dobry fotograf powinien wyjść naprzeciw naszym potrzebom i pomóc w zorganizowaniu sesji, która spełni nasze oczekiwania.

Nie da się ukryć, że sesje ślubne zazwyczaj nie są łatwe. Stroje państwa młodych znacząco ograniczają swobodę ruchów, dlatego wiele ujęć jest po prostu niewykonalnych. Choć np. sesja na plaży, może wydawać się niezwykle romantyczna, to robienie zdjęć przy silnym wietrze, piasku i tłumie innych ludzi może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem. Oczywiście, wykonanie takiej sesji jest jak najbardziej możliwe. Zanim jednak podejmiemy decyzję, w jakiej scenerii chcemy mieć wykonane zdjęcia, zastanówmy się wspólnie z fotografem, z jakimi utrudnieniami będziemy musieli się zmagać. 

Udana sesja ślubna wymaga odpowiedniego przygotowania i nici porozumienia między fotografem, a młodą parą. Dzięki temu na planie będzie panować swobodna atmosfera i obie strony będą zadowolone z efektów współpracy. Bardzo ważne jest bowiem, aby wizja nowożeńców pokrywała się z wizją fotografa. Pozwoli to na powstanie niepowtarzalnych, pięknych zdjęć, które pokażą uczucie łączące zakochanych. Decydując się na wykonanie sesji ślubnej, warto zastanowić się, czego od tych zdjęć oczekujemy. Czy zależy nam na studyjnych, mocno eleganckich i klasycznych fotografiach? A może chcielibyśmy, aby nasze ślubne fotografie były czarno-białe, utrzymane w stylu retro lub vintage? Możemy również zdecydować się na sesję plenerową. Albo taką, w której zostanie opowiedziana historia naszej znajomości. Wszystko zależy od naszej kreatywności i fantazji.

Fotograf Zielona Góra

Fotograf Zielona Góra,

czyli nie kto inny jak Morela Studio wita Was na swojej fotograficznej stronie internetowej 🙂

Znajdziecie tutaj masę…ogrom zdjęć mojego autorstwa. To właśnie dzięki przestrzeni mojego bloga dowiecie się jaki styl fotografii preferuję, oraz czy przypadnie on Waszym gustom.

Moja oferta zawiera propozycję sesji rodzinnych, dziecięcych i narzeczeńskich. Weselnych, ślubnych a także plenerowych. Lubię reportaże, i klimatyczne przestrzenie. Nie sprawiają mi większego problemu wymagające warunki-z roku na rok coraz bardziej pochłania mnie styl rustykalny i boho. Zdjęcia nabierają smaku i wyjątkowych barw, co w połączeniu z ciekawymi pomysłami fotografa i pary młodej daje uderzająco dobre efekty!

Fotograf Głogów,

to nowa odsłona fotografii. Słyszeliście kiedyś opinie, że robienie zdjęć jest łatwe? Uważam, że tak ale robienie dobrych zdjęć już nie. To zasadniczo duża różnica. Chyba większości z nas choć raz w życiu udało się uchwycić obraz i super świetle, oraz odpowiednim momencie tj. ustawienie osoby fotografowanej, spojrzenie pieska w tle i potknięcie sąsiada o krawężnik z lewej :P. Życiówka zrobiona!

Dobre zdjęcie? Co to znaczy?

Fotografia ślubna zielona góra :

Dawniej by wykonać dobre zdjęcie uważano, że kluczem jest osoba fotografowana i jej umiejętność pozowania. O ile osoba ta miała zdolności fotomodelingowe, było łatwiej. Gorzej jednak wypadały osoby fotografowane “od święta”, czyli dajmy na to podczas swoich ślubów. Pamiętacie zdjęcia dziadków, lub rodziców? Wszyscy jak jeden mąż ustawieni w ten sam sposób z kamienną twarzą jak na fotografii z nagrobka. Aktualnie za najlepsze zdjęcia bierzemy te, które oddają rzeczywistość, narysowane światłem pokazują niemal w stu procentach co działo się w tamtej chwili. Naturalność. Sądzę, że to odpowiednie określenie dla tego typu fotografii. Kiedyś unikano momentów, gdy Pani Młodej ułamał się obcas, czy Pan Młody frunął na środku parkietu aż pod sufit dzięki uprzejmości grupki swoich przyjaciół 🙂 Teraz? Teraz są to momenty, które uwiecznić wręcz musimy. Zresztą nie wyobrażam sobie by Para Młoda podeszła do rozmowy obojętnie nie widząc takich chwil zarejestrowanych przez moje lustro 🙂

 

Pozdrawiam!

Fotograf Zielona Góra – Morela Studio!

Polecany fotograf na wesele i ślub Zielona góra

Ola i Robert- Winny Dworek

Takie śluby właśnie lubię! Swoboda podczas przygotowań to dla mnie najlepsze co może mnie spotkać. Do tego luźna atmosfera jaką wprowadzili Ola i Robert przekładała się na dobre ujęcia.

Rodzice i najbliżsi Oli i Roberta pokazali, że można na luzie podchodzić do całej sytuacji. Mimo lekkiego stresu, to już pełen sukces by móc bez jakichkolwiek hamulców fotografować przygotowania młodych 🙂

Ale to nie wszystkie dobro jakie uraczyło mnie podczas tego reportażu ślubnego 🙂 Najważniejsze czyhało na mnie “tuż za rogiem”, a mianowicie miejsce zabawy weselnej… Winny Dworek to prześliczny Pałacyk położony na wzgórzach winnych. To własnie tu słońce jest magiczne a ciepło barw rzadko spotykane. Mógłbym zaryzykować stwierdzeniem, że tu zdjęcia ‘robią się same’ 🙂

Dlatego też wybraliśmy Górzykowo na sesje plenerową.

Słów kilka o samym ubiorze Oli i Roberta. Ola miała suknię z pięknymi koronkowymi zdobieniami które na plecach tworzyły duże serce odkrywające plecy Panny Młodej.

Natomiast Robert miał na sobie elegancki garnitur w granatowym kolorze. Pod marynarką miał szarą kamizelkę, która nadawała całości luzu. Na słowa uznania zasługuje butonierka wpięta w klapę marynarki. Dlaczego? Ponieważ Panowie często popełniają błąd wpinając butonierkę w brustaszę lub co gorsza wpinają butonierkę w klapę a w brustaszę wkładają poszetkę 🙂


Read more …