Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Warto mieć z tego wyjątkowego dnia niezapomnianą pamiątkę, którą po pewnym czasie będzie oglądać nie tylko młoda para, ale także ich dzieci i wnuki. Zdjęcia ślubne dokumentują czas radości i świętowania dwójki zakochanych w otoczeniu rodziny i znajomych. Fotografie zatrzymują tą niezwykłą chwile w czasie i pozwalają wrócić do niej w dowolnym momencie.

Sesje ślubne są wykonywane zarówno w dniu uroczystości jak i kilka tygodni po jej zakończeniu. Fotografowanie świeżo upieczonych małżonków krótko po zawarciu sakramentu pozwala uchwycić na gorąco wszystkie emocje. Natomiast sesja wykonana tydzień po ślubie może być o tyle korzystniejsza, że stres związany z uroczystością już opadł – małżonkowie są bardziej zrelaksowani i dysponują większą ilością czasu dla fotografa.

W tym drugim wypadku, kiedy młoda para już po uroczystości wybiera termin i miejsce, gdzie odbędzie się sesja zdjęciowa, warto rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim istotny jest odpowiedni czas sesji. Idealna na fotografowanie jest tzw. złota godzina, czyli godzina po wschodzie słońca oraz godzina przed zachodem, ponieważ w takim świetle skóra wygląda najkorzystniej. Jeśli umówienie sesji w tym czasie nie jest możliwe, wybierzmy inny dogodny termin, unikając przy tym pory dnia, gdy słońce mocno grzeje. Trudno będzie utrzymać w upale nienaganny makijaż panny młodej. Również wyjątkowo zimna aura nie sprzyja robieniu zdjęć. W takim wypadku polecamy postawienie na sesję wykonywaną w pomieszczeniu. Bywa, że młodzi małżonkowie mają ważne dla siebie miejsca, gdzie chcieliby być sfotografowani. Może to być związane z pierwszą randką lub innym ważnym wydarzeniem. Są pary, które marzą o sesji na łonie natury, inne wolą eleganckie wnętrza hotelu lub pałacu. W sesjach ślubnych, jak i w innych dziedzinach życia, pojawiają się również przejściowe trendy. Przykładowo swego czasu modne było fotografowanie młodej pary w opuszczonych budynkach lub zniszczonych fabrykach. Niezależnie od trendów i rad otoczenia, warto wybrać sesję w otoczeniu, w którym młoda para czuje się swobodnie. Jednakże, jeśli małżonkowie nie mają pomysłu na miejsce wykonania zdjęć, zawsze mogą poradzić się fotografa.

Do sesji ślubnej warto wybrać profesjonalistę, który ma dobry warsztat i w towarzystwie którego młoda para czuje się swobodnie.Pozytywne nastawienie i nastrój małżonków to podstawa udanych zdjęć. Dlatego warto zaplanować sesję w dniu wolnym od pracy lub podczas urlopu wypoczynkowego. Pamiętajmy również, że spotkanie z fotografem może trochę potrwać. Niektóre sesje trwają jedynie dwie godziny, inne wymagają znacznie dłuższego czasu. Tak czy inaczej para młoda powinna być gotowa na kilka godzin pozowania. Trzeba uzbroić się w trochę cierpliwości, butelkę wody oraz uśmiech, który doda uroku każdemu zdjęciu!

Fotograf ślubny Żary