Fotografia ślubna Zielona Góra to usługa, która charakteryzuje się dużą rozpiętością cenową. Oferty na rynku potrafią się od siebie tak bardzo różnić że młodej parze coraz ciężej wybrać odpowiedni kompromis pomiędzy ceną a jakością. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę co wchodzi w skład oferty pod nazwą fotografia ślubna. Jak się okazuje zakres takiej oferty może być naprawdę bardzo szeroki. Zazwyczaj w zakres oferty wchodzą następujące elementy:

  • fotografie przedstawiające przygotowania do ślubu oraz moment błogosławieństwa,
  • fotografie wykonywane podczas ceremonii ślubnej w urzędzie stanu cywilnego lub w kościele,
  • fotografie wykonywane podczas zabawy weselnej,
  • sesja narzeczeńska

Warto zwrócić uwagę na to kto i jak będzie wykonywał fotografie. Czasami firmy oferują usługę jednego fotografa, inne natomiast delegują kilka osób odpowiedzialnych za wykonanie zdjęć. Ważny jest także sprzęt. Współcześnie poza aparatem fotograficznym standardem staje się wykorzystanie drona za pomocą którego wykonywane są ujęcia z lotu ptaka.

Poza wyżej wymienionymi elementami istotne są także tak zwane usługi dodatkowe. Wśród nich znajdziemy ofertę na gustowne pudełko ze zdjęciami, fotoksiążkę lub specjalny album ze zdjęciami. Interesującym dodatkiem do oferty fotografii ślubnej jest fotobudka, która coraz częściej gości na weselach.

Bez wątpienia wpływ na cenę ma również to w jakiej formie otrzymamy gotowe fotografie. Zazwyczaj jest to kilkaset wyselekcjonowanych zdjęć na płycie CD/DVD. Coraz częściej spotykamy się ze zwyczajem udostępnienia zdjęć na stronie fotografa (zabezpieczonej hasłem).

Podsumowując, oferta fotografia ślubna zielona góra potrafi być naprawdę szeroka. Jednak przed dokonaniem wyboru fotografa warto przede wszystkim przyjrzeć się portfolio. Pamiętajmy że najważniejsze jest aby jakość oferowanych zdjęć odpowiadała waszemu poczuciu estetyki. Naszym zdaniem jeśli ujęcia danego fotografa Wam odpowiadają to powinno być ważniejsze niż szeroki zakres usług. Jednocześnie wybierając fotografa należy być rozsądnym i sprawdzić jakie są ceny rynkowe, jeśli cena mocno różni się od średniej może to być pierwszy znak że oferta nie spełni waszych oczekiwań. Przed ostatecznym wyborem najlepiej spotkać się z fotografem i wspólnie ustalić szczegóły podejmowanej współpracy.