Znajdź fotografa, z którym będziesz się rozumieć

Wbrew pozorom, do zrobienia dobrych zdjęć potrzeba czegoś więcej, niż tylko fotografa z dobrymi umiejętnościami technicznymi. Aby sesja spełniała nasze oczekiwania, musimy umieć się dogadać z osobą, która będzie nas fotografować. Liczy się przysłowiowa „chemia.” W przeciwnym wypadku może się okazać, że nasza wizja sesji nijak się ma do efektu końcowego, który uzyskamy podczas współpracy z kimś.

Zanim zaczniesz szukać fotografa, z którym będziesz mógł zrealizować swoją sesję ślubną, pamiętaj, że fotografia ślubna jest pod pewnymi względami specyficzna. Największym utrudnieniem są stroje – suknia ślubna i garnitur sprawiają, że wykonanie wielu ujęć jest trudne lub wręcz niemożliwe. Romantyczna sesja na plaży – bardzo często okazuje się ciężka w realizacji. Wiatr, piasek, dużo ludzi, za niska lub wysoka temperatura. To wszystko sprawia, że wykonanie wymarzonych zdjęć może wymagać dużo cierpliwości i ciężkiej pracy, zarówno od fotografa, jak i pary młodej. Sporządź listę najważniejszych cech, jakie mają mieć zdjęcia z twojej sesji ślubnej. Następnie poszukaj fotografa, który pomoże ci wykonać takie zdjęcia, na jakich ci zależy.

Romantycznie, tradycyjnie, kreatywnie…

Nie bez powodu wiele par decyduje się na tradycyjną sesję w studio. Bardzo często jest to podyktowane względami praktycznymi – w studio mamy optymalną temperaturę, dobre oświetlenie, którym możemy dowolnie manipulować. Dodatkowo, nie musimy się martwić, że ktoś wejdzie nam w kadr, ani o możliwość zniszczenia sukni ślubnej lub garnituru. Takie tradycyjne sesje mogą dać bardzo dobry efekt, jeżeli tylko złapiemy dobry kontakt z fotografem. Swobodna atmosfera oraz życzliwy profesjonalista, który pomoże nam w pozowaniu to niemal gwarancja na sukces. 

Nie wszystkim jednak wystarczają takie studyjne zdjęcia. Są osoby, którym marzy się oryginalna sesja w romantycznej scenerii. Wówczas w zależności od budżetu pomysły są najróżniejsze. Niektórzy jadą w góry, inni szukają pięknych łąk lub jezior, jeszcze inni wybierają morze lub decydują się na krótki wypad do innego kraju, gdzie w urokliwych miasteczkach lub na dzikich plażach pozują do zdjęć. Fotografia ślubna Wolsztyn w takim wydaniu jest niezwykle interesująca. Sesja z pewnością będzie niezapomnianą przygodą. Warto jednak pamiętać, że całe przedsięwzięcie będzie wymagało sporych umiejętności organizacyjnych i logistycznego myślenia, np. jak przewieźć stroje, gdzie dokładnie wynająć lokum itd.

Można jeszcze wyjść poza schematy i spróbować zrobić zdjęcia na wesoło lub takie, które pokażą coś charakterystycznego dla danej pary, np. miłość do filmów, czy też wspólną pasję. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej fotografii ślubnej. Warto jednak uważać, żeby całość nie wyszła sztucznie lub groteskowo.