Ślub to ważne wydarzenie dla każdego z nas. Zwykło się mówić że ślub otwiera nowy rozdział życia, dlatego niewątpliwie ten niezwykły dzień powinien być zapamiętany na dłużej. Fotografia ślubna cieszy się dużą popularnością, najlepsi specjaliści mają zajęte terminy na następne kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Na co zwrócić uwagę, wybierając usługi firmy fotograficznej?

Wybór fotografa

Przystępując do poszukiwania fotografa ślubnego, warto sprawdzić opinie wśród znajomych lub w Internecie. Sprawdzenie opinii to dobry pierwszy krok w procesie wyszukiwania fotografa ślubnego (większość par młodych sugeruje się opiniami). Kolejnym krokiem jest przejrzenie portfolio. Każdy liczący się fotograf ślubny powinien z chęcią udostępnić portfolio z wcześniej przeprowadzonych sesji zdjęciowych. Ponadto warto zwrócić uwagę na poziom obsługi klienta, profesjonalny fotograf powinien przedstawić co najmniej kilka różnych rozwiązań przeprowadzenia sesji ślubnej.

Wybór dobrego fotografa ślubnego może nie należy do najłatwiejszych decyzji, jednak warto pamiętać, że zdjęcia ze ślubu pozostaną pamiątką na całe życie. Wydaje się więc, że jest to inwestycja w wspomnienia a zatem w coś bezcennego.

Profesjonalizm połączony z pasją

Ważnym jest aby fotograf potrafił wykazać się profesjonalizmem i nie przeszkadzał gościom oraz młodej parze w tym wyjątkowym dniu. Para Młoda zwykle nie powinna zbytnio odczuwać obecności fotografa.

Fotograf ślubny powinien być artystą, który podchodzi do wykonywanego zadania z pasją i zaangażowaniem. Nie ma mowy o popełnianiu błędów – piękne chwile podczas ślubu już się nie powtórzą. Fotograf powinien podsunąć narzeczonym nieco pomysłów odnośnie zrealizowania sesji ślubnej jak i plenerowej – dzięki temu może zaproponować odpowiednie otoczenie, w których zdjęcia będą wyglądały naprawdę dobrze. Fotograf musi mieć pomysł odnośnie tego, w jaki sposób mają pozować młodzi – popularnością cieszą się naturalne zdjęcia, które uchwycą chwilę, a nie wyglądają sztucznie. Odpowiednie pokierowanie świeżo poślubionymi małżonkami podczas sesji plenerowej będzie gwarancją sukcesu.

Pełny reportaż oraz sesja plenerowa

Dobry fotograf relacjonuje dzień ślubu już od samych przygotowań. Popularnością cieszą się reportaże, które obejmują zdjęcia jeszcze w domu Pana Młodego, następnie Pani Młodej, wraz z przejazdem do kościoła i ceremonią. Ostatnim elementem jest zabawa weselna. Natomiast sesję plenerową, zazwyczaj przeprowadza się w oddzielnym dniu. Daje to możliwość wykonania zdjęć w dowolnej lokalizacji, a dodatkowo nie traci się części przyjęcia weselnego. Młodzi są wypoczęci i w dowolnym terminie umawiają się z fotografem. Zwykle sesja plenerowa odbywa się w najbliższych dniach po ślubie – jej odłożenie w takim terminie jest najlepszym rozwiązaniem i pozwala na spokojne, ale jednocześnie rzeczowe podejście do sesji w plenerze. W końcu to właśnie plener może zagwarantować najpiękniejsze, bardzo artystyczne ujęcia.

Na koniec należy pamiętać że praca fotografa nie kończy się na zrobieniu zdjęć. Odpowiedni retusz oraz dobranie najlepszych sztuk to praca którą fotograf Zielona Góra wykonuje jeszcze przez długi czas po zakończeniu ceremonii zaślubin. Wbrew pozorom ta część pracy fotografa często ma istotne znaczenie dla ostatecznego sukcesu całej sesji.