Fotograf Zielona Góra, czyli nie kto inny, jak Morela Studio wita Was na swojej fotograficznej stronie internetowej 🙂

Znajdziecie tutaj masę… ogrom zdjęć mojego autorstwa. To właśnie dzięki przestrzeni mojego bloga dowiecie się jaki styl fotografii preferuję, oraz czy przypadnie on Waszym gustom.

Moja oferta zawiera propozycję sesji rodzinnych, dziecięcych i narzeczeńskich. Weselnych, ślubnych a także plenerowych. Lubię reportaże, i klimatyczne przestrzenie. Nie sprawiają mi większego problemu wymagające warunki-z roku na rok coraz bardziej pochłania mnie styl rustykalny i boho. Zdjęcia nabierają smaku i wyjątkowych barw, co w połączeniu z ciekawymi pomysłami fotografa i pary młodej daje uderzająco dobre efekty!

Słyszeliście kiedyś opinie, że robienie zdjęć jest łatwe? Uważam, że tak, ale robienie dobrych zdjęć już nie. To zasadniczo duża różnica. Chyba większości z nas choć raz w życiu udało się uchwycić obraz i super świetle, oraz odpowiednim momencie tj. ustawienie osoby fotografowanej, spojrzenie pieska w tle i potknięcie sąsiada o krawężnik z lewej :P. Życiówka zrobiona!

Dawniej by wykonać dobre zdjęcie uważano, że kluczem jest osoba fotografowana i jej umiejętność pozowania. O ile osoba ta miała zdolności fotomodelingowe, było łatwiej. Gorzej jednak wypadały osoby fotografowane “od święta”, czyli dajmy na to podczas swoich ślubów. Pamiętacie zdjęcia dziadków, lub rodziców? Wszyscy jak jeden mąż ustawieni w ten sam sposób z kamienną twarzą jak na fotografii z nagrobka. Aktualnie za najlepsze zdjęcia bierzemy te, które oddają rzeczywistość, narysowane światłem pokazują niemal w stu procentach co działo się w tamtej chwili. Naturalność. Sądzę, że to odpowiednie określenie dla tego typu fotografii. Kiedyś unikano momentów, gdy Pani Młodej ułamał się obcas, czy Pan Młody frunął na środku parkietu aż pod sufit dzięki uprzejmości grupki swoich przyjaciół 🙂 Teraz? Teraz są to momenty, które uwiecznić wręcz musimy. Zresztą, nie wyobrażam sobie by Para Młoda podeszła do rozmowy obojętnie, nie widząc takich chwil zarejestrowanych przez moje lustro 🙂

Pozdrawiam!

Remigiusz Najdek – Fotograf Zielona Góra, lubuskie