Morela Studio

Blog

Sesja zdjęciowa u fotografa

Uwielbiamy kolekcjonować wspomnienia. Nasze domy pełne są rozmaitych pamiątek z przeszłości. Największą wartość ze wszystkich mają zdjęcia.  Utrwalają momenty z naszego życia, pozwalając na powrót do wspomnień w dowolnym momencie.

Sesja zdjęciowa u fotografa – kiedy się na nią zdecydować?

Tak naprawdę każda okazja i moment naszego życia jest wart zapamiętania. Jednak są chwilę, które możemy określić jako wyjątkowe. Jakie okazje warto utrwalić na zdjęciach? Obecność fotografa na ślubie i weselu jest oczywista. Każdy z nas chce mieć pamiątkę z tak ważnego dnia w życiu. Jednak są również inne sytuacje, które stają się powodem do odwiedzenia fotografa. Coraz popularniejsze robią się sesje ciążowe. Wiele przyszłych mam chce posiadać coś namacalnego, co przypominałoby im o tym przełomowym okresie. Równie wielkim zainteresowaniem cieszą się sesje noworodków, które wykonuje się do drugiego tygodnia życia dziecka. Po upływie tego czasu dziecko traci noworodkowe cechy i staje się krągłym niemowlakiem. Zaczyna też krócej spać a sesje noworodkowe robi się zwykle kiedy dziecko śpi i łatwo je ułożyć. Wiele ludzi decyduje się również na sesję urodzinowe czy po prostu rodzinne. Popularność zdobywają zwykłe sesje wykonywane spontanicznie, często mogą się okazać pierwszym krokiem do kariery w modelingu.

Jak wybrać dobrego fotografa?

Znalezienie fotografa nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy na przykład wpisać w wyszukiwarkę fotograf Zielona Góra by odnaleźć wiele firm, świadczących usługi fotograficzne na terenie Zielonej Góry. Jednak na usługi którego fotografia się zdecydować? Każdy fotograf ma swój styl wykonywania zdjęć, posiada inne rekwizyty oraz różne pakiety w swojej ofercie. Najlepiej przejrzeć portfolio, by sprawdzić czy zdjęcia, które zrobił dotychczas odpowiadają naszemu poczuciu estetyki. Warto również pamiętać, że nie wszyscy fotografowie pracują w taki sam sposób. Jedni specjalizują się w sesjach domowych, inni plenerowych, jeszcze inni dysponują profesjonalnie wyposażonym studio. Warto zapoznać się ze sposobem pracy fotografa żeby wybrać takiego, który najbardziej sprosta oczekiwaniom naszej wymarzonej sesji.

Sesja fotograficzna

Sesja zdjęciowa jest zarówno doskonałą pamiątka dla nas samych jak i pięknym prezentem dla bliskich. Wesele, ciąża, narodziny dziecka, urodziny, rocznica ważnej uroczystości – to idealne momenty, które wręcz trzeba zapamiętać. Jednak nie tylko uroczystości są dobrą okazją do sesji zdjęciowej, czasami to właśnie sesje wykonane spontanicznie bez okazji wypadają najlepiej. 

Zdjęcia mogą trafić prosto do rodzinnego albumu, zostać prezentem lub ozdobić ściany. Dobry fotograf Zielona Góra sprawi, że nasze wspomnienia staną się jeszcze piękniejsze i bardziej wyraziste a co ważniejsze zawsze będzie można do nich wrócić. I to doskonały powód, by wybrać się do fotografa na profesjonalną wymarzoną sesje. 

Pogoda w dniu ślubu

Najczęstsze pytania dotyczące sesji ślubnej dotyczą przygotowania makijażu, ubioru oraz wyboru miejsca. Jednak zaraz po tych pytaniach najwięcej wątpliwości budzi pogoda podczas sesji. W naszym kraju pogoda potrafi być kapryśna dlatego nie ma co się dziwić że ten wątek stale się przejawia. 

Sezon ślubny przypada na lato, jednak nie wszystkie śluby odbywają się w ciepłych miesiącach. Całkiem często przyjęcia ślubne są organizowane jesienią lub zimą. Jednak nawet latem deszcz lub brak słońca potrafi skutecznie pokrzyżować plany. W takim wypadku najczęściej termin sesji jest przesuwany o kilka dni. Latem możemy po prostu zmienić termin sesji, jednak co zrobić zimą lub jesienią? 

Przede wszystkim nie każda sesja musi odbywać się w plenerze. Czasami może to być zabytkowe wnętrze, stara kamienica, pałac, opera lub teatr. Niektórzy decydują się na zdjęcia w ulubionej restauracji, ulubionej kawiarni lub  w miejscu w którym widzieli się po raz pierwszy. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jesienno-zimowe pary zdecydowanie nie muszą rezygnować z klimatycznej sesji. Jednocześnie wciąż wiele par pomimo niesprzyjających warunków pogodowych decyduje się na sesję w plenerze. Wbrew pozorom do wyboru pozostaje coś więcej niż stok narciarski. Czasami rozwiązaniem jest nadmuchiwanie ciepłego powietrza lub rozłożenie ogrzewanego namiotu w którym można szybko się ogrzać podczas długiej sesji plenerowej. 

Jeśli jednak pomysł z sesją w plenerze w niesprzyjającej aurze wciąż was nie przekonuje to pozostaje alternatywa jaką jest sesja za granicą. Tutaj proces wydaje się dosyć prosty wystarczy wybrać wymarzone miejsce i zrealizować sesję w klimacie bardziej sprzyjającym okazywaniu uczuć. Najczęściej jest to Hiszpania lub Włochy. Jednak pomysł na sesje za granicą nie zawsze wynika ze złej pogody w naszym kraju, gdyż wiele par decyduje się na takie rozwiązanie również latem. Sami musicie przyznać że pocałunek nawet wieży Eiffla wygląda zjawiskowo.

Podsumowując, pamiętajcie że pogoda to tylko mała przeciwność losu która na pewno nie wpłynie na jakość w waszej wymarzonej sesji zdjęciowej. Najważniejsze jest by na zdjęciach było widać waszą miłość, a do tego nie potrzeba pięknej pogody! Chyba każdy z was słyszał o romantycznych zdjęciach w deszczu.. Jednak jeśli filmowe (romantyczne) zdjęcia w deszczu was nie przekonują to nie powinno być problemu gdyż zawsze staramy się dobrać termin sesji narzeczeńskiej biorąc pod uwagę prognozowane warunki atmosferyczne. Natomiast przy wyjątkowo kapryśnej aurze nic nie stoi na przeszkodzie by po prostu zmienić termin.

Profesjonalna fotografia ślubna

Ślub jest jednym z najważniejszych, i najpiękniejszych, dni w życiu. Większość par decyduje się więc na wzięcie udziału w sesji ślubnej, dzięki której zyskują piękną pamiątkę i możliwość zatrzymania w kadrze towarzyszących im emocji. Każda sesja, robiona młodej parze jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dokładnie tak, jak łączące młodych uczucie.

Aby zdjęcia były udane, konieczna jest odpowiednia wiedza, profesjonalizm i swobodna atmosfera. A także pomysł i “to coś,” co sprawia, że na fotografiach zostaną uchwycone drobne, niezwykle istotne szczegóły, pokazujące, że miłość pomiędzy dwojgiem ludzi jest wyjątkowa. Spojrzenia, gesty, uśmiechy, dotyk – to wszystko, pokazane w odpowiedni sposób sprawia, że zdjęcia zyskują niepowtarzalny klimat. Chcąc zyskać cudowną pamiątkę, warto zastanowić się, na jakich zdjęciach nam zależy. Czy chcemy prostą, studyjną sesję, czy może coś bardziej dowcipnego i zabawnego? A może sesję tematyczną, związaną ze wspólną pasją? Wszystko zależy od nas! Dobry fotograf powinien wyjść naprzeciw naszym potrzebom i pomóc w zorganizowaniu sesji, która spełni nasze oczekiwania.

Nie da się ukryć, że sesje ślubne zazwyczaj nie są łatwe. Stroje państwa młodych znacząco ograniczają swobodę ruchów, dlatego wiele ujęć jest po prostu niewykonalnych. Choć np. sesja na plaży, może wydawać się niezwykle romantyczna, to robienie zdjęć przy silnym wietrze, piasku i tłumie innych ludzi może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem. Oczywiście, wykonanie takiej sesji jest jak najbardziej możliwe. Zanim jednak podejmiemy decyzję, w jakiej scenerii chcemy mieć wykonane zdjęcia, zastanówmy się wspólnie z fotografem, z jakimi utrudnieniami będziemy musieli się zmagać. 

Udana sesja ślubna wymaga odpowiedniego przygotowania i nici porozumienia między fotografem, a młodą parą. Dzięki temu na planie będzie panować swobodna atmosfera i obie strony będą zadowolone z efektów współpracy. Bardzo ważne jest bowiem, aby wizja nowożeńców pokrywała się z wizją fotografa. Pozwoli to na powstanie niepowtarzalnych, pięknych zdjęć, które pokażą uczucie łączące zakochanych. Decydując się na wykonanie sesji ślubnej, warto zastanowić się, czego od tych zdjęć oczekujemy. Czy zależy nam na studyjnych, mocno eleganckich i klasycznych fotografiach? A może chcielibyśmy, aby nasze ślubne fotografie były czarno-białe, utrzymane w stylu retro lub vintage? Możemy również zdecydować się na sesję plenerową. Albo taką, w której zostanie opowiedziana historia naszej znajomości. Wszystko zależy od naszej kreatywności i fantazji.

Fotograf Żary

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Warto mieć z tego wyjątkowego dnia niezapomnianą pamiątkę, którą po pewnym czasie będzie oglądać nie tylko młoda para, ale także ich dzieci i wnuki. Zdjęcia ślubne dokumentują czas radości i świętowania dwójki zakochanych w otoczeniu rodziny i znajomych. Fotografie zatrzymują tą niezwykłą chwile w czasie i pozwalają wrócić do niej w dowolnym momencie.

Sesje ślubne są wykonywane zarówno w dniu uroczystości jak i kilka tygodni po jej zakończeniu. Fotografowanie świeżo upieczonych małżonków krótko po zawarciu sakramentu pozwala uchwycić na gorąco wszystkie emocje. Natomiast sesja wykonana tydzień po ślubie może być o tyle korzystniejsza, że stres związany z uroczystością już opadł – małżonkowie są bardziej zrelaksowani i dysponują większą ilością czasu dla fotografa.

W tym drugim wypadku, kiedy młoda para już po uroczystości wybiera termin i miejsce, gdzie odbędzie się sesja zdjęciowa, warto rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim istotny jest odpowiedni czas sesji. Idealna na fotografowanie jest tzw. złota godzina, czyli godzina po wschodzie słońca oraz godzina przed zachodem, ponieważ w takim świetle skóra wygląda najkorzystniej. Jeśli umówienie sesji w tym czasie nie jest możliwe, wybierzmy inny dogodny termin, unikając przy tym pory dnia, gdy słońce mocno grzeje. Trudno będzie utrzymać w upale nienaganny makijaż panny młodej. Również wyjątkowo zimna aura nie sprzyja robieniu zdjęć. W takim wypadku polecamy postawienie na sesję wykonywaną w pomieszczeniu. Bywa, że młodzi małżonkowie mają ważne dla siebie miejsca, gdzie chcieliby być sfotografowani. Może to być związane z pierwszą randką lub innym ważnym wydarzeniem. Są pary, które marzą o sesji na łonie natury, inne wolą eleganckie wnętrza hotelu lub pałacu. W sesjach ślubnych, jak i w innych dziedzinach życia, pojawiają się również przejściowe trendy. Przykładowo swego czasu modne było fotografowanie młodej pary w opuszczonych budynkach lub zniszczonych fabrykach. Niezależnie od trendów i rad otoczenia, warto wybrać sesję w otoczeniu, w którym młoda para czuje się swobodnie. Jednakże, jeśli małżonkowie nie mają pomysłu na miejsce wykonania zdjęć, zawsze mogą poradzić się fotografa.

Do sesji ślubnej warto wybrać profesjonalistę, który ma dobry warsztat i w towarzystwie którego młoda para czuje się swobodnie.Pozytywne nastawienie i nastrój małżonków to podstawa udanych zdjęć. Dlatego warto zaplanować sesję w dniu wolnym od pracy lub podczas urlopu wypoczynkowego. Pamiętajmy również, że spotkanie z fotografem może trochę potrwać. Niektóre sesje trwają jedynie dwie godziny, inne wymagają znacznie dłuższego czasu. Tak czy inaczej para młoda powinna być gotowa na kilka godzin pozowania. Trzeba uzbroić się w trochę cierpliwości, butelkę wody oraz uśmiech, który doda uroku każdemu zdjęciu!

Fotograf ślubny Żary

Pałac Łąkomin Fotograf

Każda z realizowanych przez nas sesji jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo każda z par jest niepowtarzalna. Każda para wnosi do sesji swój unikalny charakter co oczywiście jest widoczne na wykonanych fotografiach, jednak przede wszystkim uwidacznia się podczas sesji! Właśnie o tym chcę wam dzisiaj opowiedzieć … o sesjach fotograficznych z moimi klientami gdyż żadna sesja nie jest taka sama. Każda ma swój unikalny klimat dzięki Wam!

Plener w rodzinnym mieście

Bardzo często przed przystąpieniem do fotografowania spotykam się z nowożeńcami w celu ustalenia szczegółów – nie tym razem! Dorota i Dawid skontaktowali się ze mną mailowo, następnie podpisali umowę online i aż do rozpoczęcia wesela nie znałem Pary Młodej. Oczywiście gdy dotarłem na zabawę weselną do Szczecina okazało się że Dorota i Dawid to otwarci i bardzo serdeczni ludzie z którymi praca będzie prawdziwą przyjemnością. Swoją sesję weselną zorganizowali w plenerze, w rodzinnym Szczecinie. Dzięki wybraniu odpowiednich miejscówek, fotografie wypadły zjawiskowo. Jest to świetny przykład na to że nie trzeba daleko wyjeżdżać by wykonać doskonałą sesję fotograficzną.

Sesja w pałacu czy na łonie natury?

Każdy chciałby mieć ślub jak z bajki. Trzeba przyznać że niektórym się to po prostu udaje! Tak było w tym przypadku. Ceremonia ślubna wraz z zabawą weselną odbyła się w pięknie położonym miejscu – w pałacu Łąkomin. Ślub cywilny został zorganizowany pod starannie udekorowanym namiotem. Natomiast zabawa weselna odbyła się w pięknych wnętrzach pałacyku. Niezwykły klimat temu miejscu nadaje położenie pośrodku jezior i lasów należących do strefy chronionego krajobrazu. Wykonana tam sesja ślubna jest przykładem tego że zarówno przyroda jak i wystawne XIX wieczne wnętrza to znakomite tło dla uwiecznienia najważniejszego dnia w życiu.

Chcesz zaskoczyć znajomych swoją sesją ślubną? Wybierz Fotograf Ślubny Szczecin!

Jeśli myślisz że Szczecin nie może już niczym zaskoczyć. Spójrz na sesję Doroty i Dawida. Wystarczy trochę inwencji twórczej by przekonać się że miasto kryje w sobie wiele świetnych miejsc na sesje ślubną! Razem z Parą Młodą odkryliśmy mnóstwo pięknych miejsc w różnych punktach miasta. Zwieńczeniem przygody był dach (dostaliśmy się tam nielegalnie ale nikomu nie mówcie 😊) z którego roztaczał się niesamowity widok na stocznie. Muszę przyznać że Dorota i Dawid to super para, która pomagała w sesji swoją kreatywnością i zaangażowaniem. Dzięki temu że dobrze się dogadywaliśmy udało się zawszeć na zdjęciach ich niesamowitą osobowość.

Dekorator Ślubów

Pałac Łąkomin

Fotograf Ślubny Leszno

Dostaliśmy od ciebie naszą miłość na ślubnej fotografii – czy można usłyszeć piękniejsze podziękowanie od nowożeńców? Ta para miała robione zdjęcia ze ślubu, wesela i dodatkowo sesję plenerową. W dniu ślubu słońce nie wyjrzało nawet na sekundę, w czasie sesji zepsuła się pogoda, w kadr wchodzili przechodnie i nie mogliśmy poradzić sobie z welonem panny młodej, którym targał wiatr, ale w efekcie udało się lepiej, niż sobie wymarzyli. Dlaczego? Gdzie jest sekret udanej ślubnej fotografii?

Ślub to najważniejszy moment w życiu młodej pary i zarazem szczególne wyzwanie dla fotografa. Zaufali mi. Wierzą, że zrobię zdjęcia ich miłości, a nie tylko reportaż, materiał zdjęciowy z ceremonii ślubnej i wesela. Owszem, doskonałe zdjęcia czasami zdarzają się przez przypadek, są kwestią szczęścia. Ale kto w kwestii ślubnego albumu zdaje się na ślepy los? Dla mnie udane zdjęcia to efekt dobrej organizacji, perfekcyjnego zgrania czasu, miejsca, światła, nastroju, uczuć i … odrobiny magii.

Emocji malujących się na twarzach nowożeńców, gdy wypowiadają słowa przysięgi, nakładają sobie obrączki lub odchodzą od ołtarza – nie da się powtórzyć. Sztuką jest je uchwycić w perfekcyjnym ujęciu. Zdjęciom bez uczuć nie dodadzą wyrazu żadne graficzne obróbki. Można w komputerze usunąć największą plamę z sukni panny młodej, ale nie włoży się w jej oczy wyjątkowego błysku, nie stworzy na ustach szczerego uśmiechu i nie wymaluje szczęścia na twarzy.

Zresztą nie tylko ślub czy wesele wymagają od fotografa pełnego profesjonalizmu. Także sesja po ślubie, która staje się coraz bardziej popularna wśród młodych par – ma być dla nich kolejnym wspaniałym przeżyciem. Bo przecież najcenniejsze zdjęcia w naszych domowych albumach to wcale nie te, gdzie wyglądamy jak modele, ale te, które wywołują przyjemne emocje i przywołują wyjątkowe wspomnienia.

Lubię towarzyszyć młodym parom od chwili, gdy zaczynają się ubierać do ślubu. Staram się wtedy być cichym świadkiem wszystkich ostatnich szlifów i poprawek. Widzę mamy wzruszone i przejęte czasem bardziej niż córki. Świadków, którzy dodają odwagi panom młodym. Wśród nerwów, jakie przeważnie towarzyszą przygotowaniom, jest ogrom miłości i ten szczególny klimat. Wiele par dziękuje mi po ślubie właśnie za takie zdjęcia.

Chętnie fotografuję detale. Bukiet panny młodej, stroik w butonierce marynarki pana młodego, obrączki leżące na czerwonym aksamicie. Robię zdjęcia elementów wystroju kościoła przed ceremonią. Fotografuję ślubne zaproszenia i winiety na stołach w sali weselnej. |Fotograf ślubny Leszno| Często proszę organizatorów, by dali mi chwilę na wykonanie kilku ujęć weselnego tortu, zanim zostanie pokrojony. Takie zdjęcia w albumie ślubnym, umieszczone jak przekładki pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami z tego dnia, dodają mu wyjątkowego smaku.

Panny młode czasem nieśmiało proszą przed ślubem: „Proszę się postarać, żebym wyszła naprawdę ładnie”, albo podkreślają „Mam lepszy lewy profil, więc chcę więcej takich ujęć”. Jakby nie zdawały sobie sprawy z tego, że każda kobieta w dniu swojego ślubu jest wyjątkowa i to szczególne piękno zagra niezależnie od ujęcia. Nikt nie przyćmi ich światła. Nie chodzi tu tylko o makijaż, fryzurę i suknię księżniczki. Na zdjęciach wydobywam przepiękne oczy, albo wyjątkowe jakby zadumane usta.

Siedzę i przeglądam ostatnie ślubne zdjęcia po zgraniu na komputer. Kilka mam ochotę wydrukować w skali szarości. Żeby kolor nie przeszkadzał w odbiorze miłości zaklętej w kadrze. Ciekawe, czy taka propozycja spodoba się moim bohaterom?

Fotograf Ślubny Wolsztyn

Znajdź fotografa, z którym będziesz się rozumieć

Wbrew pozorom, do zrobienia dobrych zdjęć potrzeba czegoś więcej, niż tylko fotografa z dobrymi umiejętnościami technicznymi. Aby sesja spełniała nasze oczekiwania, musimy umieć się dogadać z osobą, która będzie nas fotografować. Liczy się przysłowiowa “chemia.” W przeciwnym wypadku może się okazać, że nasza wizja sesji nijak się ma do efektu końcowego, który uzyskamy podczas współpracy z kimś.

Zanim zaczniesz szukać fotografa, z którym będziesz mógł zrealizować swoją sesję ślubną, pamiętaj, że fotografia ślubna jest pod pewnymi względami specyficzna. Największym utrudnieniem są stroje – suknia ślubna i garnitur sprawiają, że wykonanie wielu ujęć jest trudne lub wręcz niemożliwe. Romantyczna sesja na plaży – bardzo często okazuje się ciężka w realizacji. Wiatr, piasek, dużo ludzi, za niska lub wysoka temperatura. To wszystko sprawia, że wykonanie wymarzonych zdjęć może wymagać dużo cierpliwości i ciężkiej pracy, zarówno od fotografa, jak i pary młodej. Sporządź listę najważniejszych cech, jakie mają mieć zdjęcia z twojej sesji ślubnej. Następnie poszukaj fotografa, który pomoże ci wykonać takie zdjęcia, na jakich ci zależy.

Romantycznie, tradycyjnie, kreatywnie…

Nie bez powodu wiele par decyduje się na tradycyjną sesję w studio. Bardzo często jest to podyktowane względami praktycznymi – w studio mamy optymalną temperaturę, dobre oświetlenie, którym możemy dowolnie manipulować. Dodatkowo, nie musimy się martwić, że ktoś wejdzie nam w kadr, ani o możliwość zniszczenia sukni ślubnej lub garnituru. Takie tradycyjne sesje mogą dać bardzo dobry efekt, jeżeli tylko złapiemy dobry kontakt z fotografem. Swobodna atmosfera oraz życzliwy profesjonalista, który pomoże nam w pozowaniu to niemal gwarancja na sukces. 

Nie wszystkim jednak wystarczają takie studyjne zdjęcia. Są osoby, którym marzy się oryginalna sesja w romantycznej scenerii. Wówczas w zależności od budżetu pomysły są najróżniejsze. Niektórzy jadą w góry, inni szukają pięknych łąk lub jezior, jeszcze inni wybierają morze lub decydują się na krótki wypad do innego kraju, gdzie w urokliwych miasteczkach lub na dzikich plażach pozują do zdjęć. Fotografia ślubna Wolsztyn w takim wydaniu jest niezwykle interesująca. Sesja z pewnością będzie niezapomnianą przygodą. Warto jednak pamiętać, że całe przedsięwzięcie będzie wymagało sporych umiejętności organizacyjnych i logistycznego myślenia, np. jak przewieźć stroje, gdzie dokładnie wynająć lokum itd.

Można jeszcze wyjść poza schematy i spróbować zrobić zdjęcia na wesoło lub takie, które pokażą coś charakterystycznego dla danej pary, np. miłość do filmów, czy też wspólną pasję. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej fotografii ślubnej. Warto jednak uważać, żeby całość nie wyszła sztucznie lub groteskowo. 

Fotograf ślubny Świebodzin

Ślub to ważne wydarzenie dla każdego z nas. Zwykło się mówić że ślub otwiera nowy rozdział życia, dlatego niewątpliwie ten niezwykły dzień powinien być zapamiętany na dłużej. Fotografia ślubna cieszy się dużą popularnością, najlepsi specjaliści mają zajęte terminy na następne kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Na co zwrócić uwagę, wybierając usługi firmy fotograficznej?

Wybór fotografa

Przystępując do poszukiwania fotografa ślubnego, warto sprawdzić opinie wśród znajomych lub w Internecie. Sprawdzenie opinii to dobry pierwszy krok w procesie wyszukiwania fotografa ślubnego (większość par młodych sugeruje się opiniami). Kolejnym krokiem jest przejrzenie portfolio. Każdy liczący się fotograf ślubny powinien z chęcią udostępnić portfolio z wcześniej przeprowadzonych sesji zdjęciowych. Ponadto warto zwrócić uwagę na poziom obsługi klienta, profesjonalny fotograf powinien przedstawić co najmniej kilka różnych rozwiązań przeprowadzenia sesji ślubnej.

Wybór dobrego fotografa ślubnego może nie należy do najłatwiejszych decyzji, jednak warto pamiętać, że zdjęcia ze ślubu pozostaną pamiątką na całe życie. Wydaje się więc, że jest to inwestycja w wspomnienia a zatem w coś bezcennego.

Profesjonalizm połączony z pasją

Ważnym jest aby fotograf potrafił wykazać się profesjonalizmem i nie przeszkadzał gościom oraz młodej parze w tym wyjątkowym dniu. Para Młoda zwykle nie powinna zbytnio odczuwać obecności fotografa.

Fotograf ślubny powinien być artystą, który podchodzi do wykonywanego zadania z pasją i zaangażowaniem. Nie ma mowy o popełnianiu błędów – piękne chwile podczas ślubu już się nie powtórzą. Fotograf powinien podsunąć narzeczonym nieco pomysłów odnośnie zrealizowania sesji ślubnej jak i plenerowej – dzięki temu może zaproponować odpowiednie otoczenie, w których zdjęcia będą wyglądały naprawdę dobrze. Fotograf musi mieć pomysł odnośnie tego, w jaki sposób mają pozować młodzi – popularnością cieszą się naturalne zdjęcia, które uchwycą chwilę, a nie wyglądają sztucznie. Odpowiednie pokierowanie świeżo poślubionymi małżonkami podczas sesji plenerowej będzie gwarancją sukcesu.

Pełny reportaż oraz sesja plenerowa

Dobry fotograf relacjonuje dzień ślubu już od samych przygotowań. Popularnością cieszą się reportaże, które obejmują zdjęcia jeszcze w domu Pana Młodego, następnie Pani Młodej, wraz z przejazdem do kościoła i ceremonią. Ostatnim elementem jest zabawa weselna. Natomiast sesję plenerową, zazwyczaj przeprowadza się w oddzielnym dniu. Daje to możliwość wykonania zdjęć w dowolnej lokalizacji, a dodatkowo nie traci się części przyjęcia weselnego. Młodzi są wypoczęci i w dowolnym terminie umawiają się z fotografem. Zwykle sesja plenerowa odbywa się w najbliższych dniach po ślubie – jej odłożenie w takim terminie jest najlepszym rozwiązaniem i pozwala na spokojne, ale jednocześnie rzeczowe podejście do sesji w plenerze. W końcu to właśnie plener może zagwarantować najpiękniejsze, bardzo artystyczne ujęcia.

Na koniec należy pamiętać że praca fotografa nie kończy się na zrobieniu zdjęć. Odpowiedni retusz oraz dobranie najlepszych sztuk to praca którą fotograf Zielona Góra wykonuje jeszcze przez długi czas po zakończeniu ceremonii zaślubin. Wbrew pozorom ta część pracy fotografa często ma istotne znaczenie dla ostatecznego sukcesu całej sesji.

Fotograf Ślubny Żagań

Pamiątka na całe życie

Dla wielu osób wejście w związek małżeński jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Ślub jest starannie zaplanowany, wyczekany, wymarzony. Następujące po nim wesele również musi być idealne. Nic dziwnego, że chcemy, aby ten dzień był perfekcyjny. W końcu decydujemy, że chcemy spędzić całe życie z ukochaną osobą! Z tego też powodu, warto zadbać nie tylko o odpowiednią oprawę całego wydarzenia, ale również o to, by zostało one należycie udokumentowane. Fotografia ślubna zyskuje coraz większą popularność. Kolejne pary młode decydują się na różne metody uwiecznienia ślubu oraz wesela. I bardzo dobrze! Takie zdjęcia lub filmy są później wspaniałą pamiątką, która zostaje z nami na całe życie.

Wyraź siebie!

Fotografia ślubna daje nam wiele możliwości. Większość par decyduje się na tradycyjną sesję – we dwoje. Niektórzy na części kadrów chcą dodatkowo uchwycić swoich najbliższych: rodziców, rodzeństwo lub przyjaciół. Nie jest to jednak jedyna forma, na którą warto się zdecydować. Sesja ślubna może być wykonana z pomysłem i wiele mówić o konkretnej parze. Nie warto przesadzać z różnego rodzaju gadżetami, które mogą nie pasować do charakteru tego dnia. Nie oznacza to jednak, że całość musi być do bólu tradycyjna i odbywać się wyłącznie w studio. Jeżeli jako para podzielacie jakąś pasję – pokażcie to! Jeżeli macie jakieś miejsce, które darzycie wyjątkowym sentymentem lub po prostu uznajecie za piękne, dlaczego go nie wykorzystać jako tła do ślubnej sesji? Możesz również postarać się opowiedzieć zdjęciami jakąś historię, na kolejnych kadrach zakładając np. obrączkę, potem welon, suknię itd. 

To nie tylko sesja we dwoje

Choć fotografia ślubna kojarzy się głównie ze zdjęciami młodej pary, to wcale nie trzeba się do nich ograniczać. Coraz więcej osób decyduje się na uwiecznienie tego dnia wraz ze swoimi bliskimi. Na weselach powstają kąciki i ścianki, jako specjalne miejsca, przy których goście weselni mogą zrobić sobie zdjęcie. Jest to bardzo fajny pomysł, ponieważ w ten sposób (oczywiście o ile wszyscy goście skorzystają z tej możliwości) będziemy mieli zdjęcia wszystkich osób, które znajdowały się na weselu. W przypadku korzystania tylko z usług fotografa, istnieje spora szansa, że część gości nie zostanie uchwycona lub będzie ich stosunkowo niewiele. Taki kącik lub ścianka jest ciekawym pomysłem, a także okazją do świetnej zabawy. Szczególnie jeśli przygotujemy jakieś kartki z napisami lub gadżety do przebrania się. Można też pokusić się o stworzenie “Weselnej księgi,” w której nasi goście będą mogli rysować, wpisywać życzenia lub wklejać świeżo zrobione zdjęcia. 

Fotograf Głogów

Asia i Maciek

Asia i Maciek to para pozytywnie zwariowanych ludzi. Wystarczy kilka sekund rozmowy żeby poczuć dużą dawkę pozytywnej energii jaka płynie od tej pary. Dla mnie jako fotografa bardzo ważne jest by dogadywać się z klientem podczas sesji fotograficznej. W tym przypadku od razu wiedziałem że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Podczas sesji z takimi ludźmi uśmiech nie schodzi z twarzy.

Sesja narzeczeńska oraz sesja w plenerze

Sesja narzeczeńska odbyła się w zielonogórskim skansenie etnograficznym. Natomiast sesję plenerową zaplanowaliśmy nad jeziorami w Łagowie Lubuskim. Osobiście uwielbiam obydwie miejscówki. W mojej opinii światło nad jeziorem Łagowskim jest jedyne w swoim rodzaju – fotografie tam wykonywane zawsze wypadają wyjątkowo korzystnie. Wybór takich miejsc pozwolił uchwycić miłość obojga ludzi na tle pięknej kwitnącej zielonej przyrody. Jezioro w otoczeniu lasów to znakomite tło dla sesji plenerowej, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Przygotowania do wesela

Fotografowanie ślubu i wesela jest niczym danie główne. Jednak zanim przechodzi się do dania głównego trzeba zacząć od przystawki! Mam tutaj na myśli gorączkowe przygotowania do ślubu oraz podjazd pod kościół. Miałem okazję towarzyszyć Parze Młodej podczas przygotowań. W efekcie zostało wykonanych kilka fotografii prezentujących ostatnie chwile „wolności” obojga młodych. Zdjęcie prezentujące moment gdy oboje młodzi jeszcze ubierają się w swoje ślubne stroje mają w sobie coś magicznego – zdecydowanie polecam wykonanie takich fotografii. Trzeba przyznać że Asia w dniu ślubu wyglądała obłędnie.

Poza tym, nie mogło zabraknąć fotografii wykonanych podczas błogosławieństwa oraz przyjazdu pod mury kościoła (para młoda wybrała gustownie udekorowany fiat 500, który zdecydowanie przyciągał wzrok na ulicy).

Ceremonia ślubna i wesele

Ceremonia ślubna odbyła się w niewielkim ale bardzo urokliwym kościółku. Po ceremonii weselnej goście udali się na wesele zorganizowane częściowo na świeżym powietrzu. Suto zastawione stoły zostały umieszczone na dworzu, natomiast parkiet został zaaranżowany pod gustowną drewnianą altaną. Piękny wystrój oraz bliskość przyrody nadawała zabawie weselnej unikalnego charakteru, który chociaż częściowo udało się uwiecznić na fotografiach.

Wesele Asi i Maćka to przykład fotografii na których natura współgra z pozytywną energią Państwa Młodych. Album weselny z pewnością będzie dla nich unikatową pamiątką na całe życie.

Fotograf Zielona Góra

Fotograf Zielona Góra,

czyli nie kto inny jak Morela Studio wita Was na swojej fotograficznej stronie internetowej 🙂

Znajdziecie tutaj masę…ogrom zdjęć mojego autorstwa. To właśnie dzięki przestrzeni mojego bloga dowiecie się jaki styl fotografii preferuję, oraz czy przypadnie on Waszym gustom.

Moja oferta zawiera propozycję sesji rodzinnych, dziecięcych i narzeczeńskich. Weselnych, ślubnych a także plenerowych. Lubię reportaże, i klimatyczne przestrzenie. Nie sprawiają mi większego problemu wymagające warunki-z roku na rok coraz bardziej pochłania mnie styl rustykalny i boho. Zdjęcia nabierają smaku i wyjątkowych barw, co w połączeniu z ciekawymi pomysłami fotografa i pary młodej daje uderzająco dobre efekty!

Fotograf Głogów,

to nowa odsłona fotografii. Słyszeliście kiedyś opinie, że robienie zdjęć jest łatwe? Uważam, że tak ale robienie dobrych zdjęć już nie. To zasadniczo duża różnica. Chyba większości z nas choć raz w życiu udało się uchwycić obraz i super świetle, oraz odpowiednim momencie tj. ustawienie osoby fotografowanej, spojrzenie pieska w tle i potknięcie sąsiada o krawężnik z lewej :P. Życiówka zrobiona!

Dobre zdjęcie? Co to znaczy?

Fotografia ślubna zielona góra :

Dawniej by wykonać dobre zdjęcie uważano, że kluczem jest osoba fotografowana i jej umiejętność pozowania. O ile osoba ta miała zdolności fotomodelingowe, było łatwiej. Gorzej jednak wypadały osoby fotografowane “od święta”, czyli dajmy na to podczas swoich ślubów. Pamiętacie zdjęcia dziadków, lub rodziców? Wszyscy jak jeden mąż ustawieni w ten sam sposób z kamienną twarzą jak na fotografii z nagrobka. Aktualnie za najlepsze zdjęcia bierzemy te, które oddają rzeczywistość, narysowane światłem pokazują niemal w stu procentach co działo się w tamtej chwili. Naturalność. Sądzę, że to odpowiednie określenie dla tego typu fotografii. Kiedyś unikano momentów, gdy Pani Młodej ułamał się obcas, czy Pan Młody frunął na środku parkietu aż pod sufit dzięki uprzejmości grupki swoich przyjaciół 🙂 Teraz? Teraz są to momenty, które uwiecznić wręcz musimy. Zresztą nie wyobrażam sobie by Para Młoda podeszła do rozmowy obojętnie nie widząc takich chwil zarejestrowanych przez moje lustro 🙂

 

Pozdrawiam!

Fotograf Zielona Góra – Morela Studio!

siostrzana sesja zdjęciowa zielona góra, sesje zdjęciowe zielona góra, sesja zdjęciowa rodzeństwa zielona góra

Julka i Hania- siostrzana sesja zdjęciowa

Za każdym razem gdy klienci dzwonią do mnie z pytaniem o sesje plenerową dla swoich dzieci i pada pytanie gdzie moglibyśmy zrobić zdjęcia w centrum Zielonej Góry, zawsze są zdziwieni gdy proponuję im to miejsce na sesję zdjęciową. Wystarczy spojrzeć na fotografie Julki i Hani. Niepozorny staw, do tego dwie niesamowicie fotogeniczne siostry i mamy przepis na sukces 🙂


Read more …

Sesja narzeczeńska zielona góra, sesje narzeczeńskie, sesje rodzinne, sesje dziecięce zielona góra, sesje reportażowe zielona góra, sesje plenerowe zielona góra

Paulina i Mariusz- sesja narzeczeńska

Ślub Pauliny i Mariusza już coraz bliżej…za oknem zrobiło się mroźno… W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak wrzucić ciepłą i słoneczną sesję narzeczeńską…

Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie sobie takiej sesji przedślubnej. Gdy przychodzi  Wasz ślub, czujecie się swobodniej przed moim obiektywem 🙂

Paulino, Mariuszu, do zobaczenia 🙂


Read more …

fotograf krosno fotografia, fotograf zielona gora, fotograf zielona góra, fotografia ślubna zielona góra, fotograf szczecin, fotografia slubna zielona gora

Ania i Maciej | Stary Młyn Brzeźnica

Co to był za dzień…

Kiedy spotkaliśmy się z Anią i Maćkiem aby się poznać i porozmawiać na temat dnia ich ślubu usłyszałem od Ani “Remik, nie chcemy pozowanek, zero zdjęć pozowanych, czysty reportaż“. Wtedy już wiedziałem, że wyjdzie z niego świetne repo… i nie myliłem się,

Będąc już na miejscu Okazało się, że Ania była tak zestresowana, że odmówiła fotografowania przygotowań i w tym czasie mogłem fotografować to na co miałem ochotę 🙂

Najlepsze dla fotografa jest to kiedy nie ma ograniczeń i narzuconych  sytuacji. Podczas pracy z Anią i Maćkiem miałem robić zdjęcia tak jak czuję 🙂

Na weselu poznałem dużo wspaniałych ludzi począwszy od świetnego Dj/Wodzireja Karola Michalewicza, Pomysłowych dziewczyn od “Białych kwiatów” oraz rozgadanych gości weselnych po właściciela Starego Młyna

To był cudowny dzień

Zapraszam Was do obejrzenia ślubu i wesela Ani i Maćka moim okiem.

Uwaga duża ilość zdjęć 😉


Read more …

fotograf zielona gora, fotograf zielona góra, fotografia ślubna zielona góra, fotografia slubna zielona gora

Sylwia i Przemek | Via Villa

Cześć 🙂

Dawno nic nie wrzucałem… jak wiadomo gdy sezon w pełni ciężko jest pokazać śluby, które się non stop obrabia 😉

Ale na szczęście udało mi znaleźć momencik i pokaże Wam ślub Sylwii i Przemka. Ślub podczas którego wszystko robiłem na “wariackich papierach”, ale wiecie co? Myślę, że takie sytuacje powodują, że człowiek pracuje na pełnych obrotach czego wynikiem jest piękny materiał ślubny.

Podczas ceremonii ślubnej przywitało mnie pięknie wpadające przez okno słoneczko i wtedy już wiedziałem, że później będzie już tylko lepiej i było 😉 Złapałem muchę podczas oczepin 🙂 hahahah… tak tak , a śmiechu była co niemiara .Nie sądziłem że łapanie muchy na szerokim kącie jest tak banalnie proste 😉

Ale to jeszcze nic… wisienką na torcie był plener w Łagowie lubuskim… światło mgła to było mistrzostwo w wykonaniu samej matki natury 😉

Ale co ja będę pisał, przewijajcie niżej i sami zobaczcie 🙂

Do zobaczenia Remik 🙂


Read more …

Polecany fotograf na wesele i ślub Zielona góra

Ola i Robert- Winny Dworek

Takie śluby właśnie lubię! Swoboda podczas przygotowań to dla mnie najlepsze co może mnie spotkać. Do tego luźna atmosfera jaką wprowadzili Ola i Robert przekładała się na dobre ujęcia.

Rodzice i najbliżsi Oli i Roberta pokazali, że można na luzie podchodzić do całej sytuacji. Mimo lekkiego stresu, to już pełen sukces by móc bez jakichkolwiek hamulców fotografować przygotowania młodych 🙂

Ale to nie wszystkie dobro jakie uraczyło mnie podczas tego reportażu ślubnego 🙂 Najważniejsze czyhało na mnie “tuż za rogiem”, a mianowicie miejsce zabawy weselnej… Winny Dworek to prześliczny Pałacyk położony na wzgórzach winnych. To własnie tu słońce jest magiczne a ciepło barw rzadko spotykane. Mógłbym zaryzykować stwierdzeniem, że tu zdjęcia ‘robią się same’ 🙂

Dlatego też wybraliśmy Górzykowo na sesje plenerową.

Słów kilka o samym ubiorze Oli i Roberta. Ola miała suknię z pięknymi koronkowymi zdobieniami które na plecach tworzyły duże serce odkrywające plecy Panny Młodej.

Natomiast Robert miał na sobie elegancki garnitur w granatowym kolorze. Pod marynarką miał szarą kamizelkę, która nadawała całości luzu. Na słowa uznania zasługuje butonierka wpięta w klapę marynarki. Dlaczego? Ponieważ Panowie często popełniają błąd wpinając butonierkę w brustaszę lub co gorsza wpinają butonierkę w klapę a w brustaszę wkładają poszetkę 🙂


Read more …

Fotografia ślubna Zielona Góra Fotograf

Krzyś-sesja rodzinna w ogrodzie babci

Z Agatą i Pawłem poznałem się parę lat temu na Ich ślubie… Jakiś czas temu Paweł napisał do mnie że jest już na świecie ich synek Krzysztof i czy nie zrobiłbym sesji, więc dlaczego nie 🙂

Sesje plenerową zrobiliśmy w ogrodzie babci Krzysia. Jako, że znałem już wcześniej miejsce wiedziałem ze będzie pięknie. Nie sądziłem jednak, że przy zachodzącym słońcu ogród będzie tak śliczny!

Sesja rodzinna to… sesja rodzinna :), dlatego też uczestniczyli w niej babcia i wujek Krzysia 🙂

Na koniec muszę się przyznać, że odkąd w moim życiu  jest taka jedna malutka dziewczynka (choć niektórzy mówią, że już nie taka malutka 🙂 ) to inaczej podchodzę do sesji dziecięcych lub sesji rodzinnych. Coś w tym jest 😉

Dziękuję Agato i Pawle, że mogłem uwieczniać te ulotne chwile…


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Chrzest Franka

Od Chrztu Franka minął niezły kawałek czasu, chłopak jest już naprawdę duży można rzec, że jest tak duży, że ogląda się już za dziewczynami 😉 Jak już we wcześniejszym wpisie wspomniałem że po tak długiej ciszy dopiero teraz potrafię znaleźć czas na zaległości… 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna RODZINNA Morela Studio

Tamara + Daniel

Czasem bywa tak, że nie spotykamy się z parą młodych na podpisaniu umowy z powodu dużej odległości.
Tak właśnie było z Tamarą i Danielem…
Czasem bywa tak, że wystarczy poznać parę w dniu ślubu i po 3 minutach wiesz, że będzie bardzo ciekawie 🙂
Tak właśnie było z Tamarą i Danielem 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna RODZINNA Morela Studio

Aneta + Marek

Historia tego ślubu jest taka ze miałem go nie fotografować…
Przed sezonem ustaliłem ze w tym czasie robię urlop, ale gdy poznałem Anetę i Marka nie mogłem im odmówić. I tak powstał ten reportaż.


Read more …

Aneta+i+Tomasz

| Aneta i Tomek | Górzykowo | Drezno |

Długo zastanawiałem się kogo ślub i wesele pokazać jako następne, W tym roku miałem same wspaniałe pary, dlatego też ciężki to wybór.
Ale w końcu wybrałem i jest to Aneta i Tomek.
Wesele u Anety i Tomka to totalna petarda, a z resztą zobaczcie sami 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra

Agnieszka i Yanick | Fotografia ślubna Zgorzelec | Zamek Czocha

Ogrom pracy nie pozwala na nadrabianie zaległości na blogu…
Ale nie mogłem pozwolić na to by nie pokazać ślubu Agnieszki i Yanicka, ślub z zeszłego roku, który odbył się w pięknym Hotelu Czocha, tuż obok sławnego Zamku Czocha 😉
Piękna Polsko Francuska ceremonia z zaślubin przepełniona mnóstwem emocji…
Pisać nie potrafię wiec zapraszam do moich obrazków 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Angelika i Piotrek | Słodkie Gruszki- Szczecin

Angelikę i Piotrka poznałem rok wcześniej na ślubie Dominiki- siostry Piotrka. takie wesela zapamiętuje się na długi czas… Wspaniali ludzi, gorąca atmosfera, a z twarzy nie schodził uśmiech… Az chciało się pracować … Pierwszy raz się zdarzyło, że po weselu siedziałem z gośćmi pod salą o 5 rano słuchając starego poczciwego rocka 🙂
Dziękuje Wam za to, że mogłem być razem z Wami…


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Ania i Daniel | List w Butelce

Z tym listem w butelce to było tak, że… Daniel to niezły romantyk 😉
A o reszcie opowiedzą obrazki 🙂
Zapraszam Serdecznie

Foto: Morela Studio (morelastudio.com)
Wideo: Remedia Film (remediafilm.pl)


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Justyna i Bartek | WILKI |

Tym razem opowieść  Justyny i Bartka 🙂
Z Justynką znamy się od kilku ładnych lat, a Bartek? No cóż Bartek to branżowiec grający w zespole Broker wiec nie sposób Go nie znać 🙂
Świetne weselicho z ogromną energią… W końcu większość zaproszonych to muzycy…

OJ działo się…


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Karolina i Bartosz

Po długiej przerwie wracam z nowa porcją zdjęć 🙂
W tym roku mam zamiar pokazać dużą dawkę emocji zamkniętych w kadrze…
Na pierwszy ogień idą Karolina i Bartosz 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Podsumowanie sezonu | Fotografia ślubna

Sezon 2014 to dla mnie mnóstwo wspaniałych ludzi, terabajty zdjęć, tysiące odbitek, cudowne momenty a co najważniejsze tony emocji…
Były również setki nieprzespanych nocy, bolący kręgosłup, pełno kilometrów za kierownicą, wiele wyrzeczeń…
Ale… było WARTO!

Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Aneta + Tomek + Kuba | Home, Sweet Home

Święta to ciepły i rodzinny okres w życiu każdego człowieka. Taki klimat można było odczuć podczas sesji Anety Tomka oraz małego Kubusia. Nie będę pisać nic więcej bo zdjęcia mówią same za siebie…

Korzystając z okazji chciałbym wszystkim czytelnikom moich blogów życzyć dużo zdrowia, samych sukcesów oraz mnóstwo miłości…


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Danusia, Adam i Franuś | Sesja Brzuszkowa

Tym razem na moim blogu goszczę Danusie Adama i Franusia, który w czasie sesji był jeszcze  w brzuszku mamusi…
Mili ludzie i miło spędzony czas na fotografowaniu Ich…
Dziękuję i do zobaczenia… już się nie mogę doczekać gdy zobaczę Franka 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna dziecięca Morela Studio

Piknik Rodzinny…

Za oknem jesienna pogoda, wiatr pcha deszcz na okna a ja tworze typowo letniego posta z sesją ciepłej i kochającej się rodziny :).
Ewelina, Dawid, Bartek, Igor i Antek to rodzina pełna miłości…Zaskoczyli mnie bardzo mocno gdy zobaczyłem jak Ewelina wyciąga z samochodu rekwizyty… Okazało się że piknik zrobiony na ogrodach w Kalsku to dla mnie istna gratka.

A Wam jak się zdjęcia podobają?


Read more …

Polecany fotograf na wesele i ślub Zielona góra

Agnieszka + Artur

Agę i Artura znam od ślubu Edyty i Kacpra…
Jakiś czas temu Agnieszka zapytała mnie o sesję na rocznicę ich ślubu.
Dużo śmiechu i radości było na ich plenerze…lubię takie momenty…


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia ślubna RODZINNA Morela Studio

Magda, Jeff, Lana oraz Lisa… Magiczne chwile…

Było miło, śmiesznie, a co najważniejsze bardzo przyjaźnie i rodzinnie…
Magda i Jeff to bardzo otwarci ludzie… od samego początku wiedziałem, że ta sesja musi się udać… no i się nie myliłem… naturalność przed obiektywem to Ich atut 🙂 Za to Lana rozbawiła mnie na maksiora 🙂 Mlekowy potwór którego bez problemu można przekupić buteleczką ciepłego mleczka:) Bajecznie i rodzinnie przed Wami Magda, Jeff, Lana i Lisa…
Dziękuję Wam za wspaniałe momenty. Do zobaczenia!!!


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia dziecięca RODZINNA Morela Studio

Ewelina Mariusz i Igor | Sesja rodzinna w prezencie

Pewnego razu Gosia napisała do mnie zapytanie czy wykonałbym sesję jako prezent dla jej siostry i szwagra… Dlaczego nie?
Umówiliśmy się na konkretny dzień i pojechałem.
Każda sesja to dla mnie wątpliwości… w jakim miejscu czeka mnie fotografowanie oraz jakim człowieczkiem okaże się mały model. jednak wszystko stało się pewne gdy przybyłem na miejsce, duża przestrzeń a to uwielbiam i mały Igorek, którego można było w łatwy sposób zaciekawić.
Świetna zabawa oraz wspaniali ludzie, których miałem okazję poznać i fotografować, tak wspominam dzień sesji Eweliny, Mariusza oraz Igora. Jeszcze raz dziękuję Wam…
P.S. Nie mogę nie wspomnieć o Gosi, dzięki której powstały poniższe obrazki. Dziękuję Gosiu.
A jakie są fotografie oceńcie sami…


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia dziecięca RODZINNA Morela Studio

Kasia, Tomek, Bianka i Adam | Fotograf rodzinny

Pewnego dnia Kasia zaprosiła mnie do siebie bym został fotografem jej rodziny.
Jadąc do Gorzowa zastanawiałem się co mnie czeka… Myślę, że każdy fotograf ma takie obawy nie znając swoich modeli. Na szczęście będąc na miejscu zapomniałem o nich- Kasia Tomek Bianka i Adam bawili się podczas zdjęć wyśmienicie… Uwielbiam sesje gdzie obie strony czerpią przyjemność z sesji zdjęciowej.
Nie mogę nie wspomnieć o babci, która wyśmienicie zaciekawiła maleństwa czytając bajki…
Poniżej 30 klatek ze spotkania z Kasią, Tomkiem, Bianką, Adamem oraz Babcią 🙂


Read more …

Fotograf Zielona Góra Fotografia dziecięca RODZINNA Morela Studio

Sesja z maleńkim Filipkiem + repo | fotografia noworodkowa Zielona Góra

Chłodno… gburowaty… słodki… czekoladowo… kawowo… miło…
Gdybym miał opisać w kilku słowach dzień sesji Małego Filipka tak bym to opowiedział…
– chłodno na dworze,
– gburowaty kierowca PKS’u,
– słodki Filipek podczas sesji,
– czekoladowo to było w moim brzuchu bo zjadłem wszystkie zapasy czekolady jakie Jagoda miała w domu,
– kawowo przywitano nas,
– miło? hmmm… miły był dzień, spotkanie no i oczywiście mama Filipka… 😉
Podziękowania dla moich asystentek… Żanety i Kamili..:)


Read more …