Morela Studio

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna to szczególny rodzaj zdjęć. Jest nie tylko pamiątką na całe życie. Musi pokazywać cały wachlarz emocji, które w tym szczególnym dniu towarzyszą Parze Młodej i bliskim jej osobom: miłość, wzruszenie, ekscytacja. To fotograf ślubny decyduje, które z nich uwiecznić i zatrzymać na zawsze.

Z czego składa się fotografia ślubna?

Fotografia ślubna składa się z dwóch najważniejszych części. Są to:

Często reportaż ślubny poprzedza sesja narzeczeńska. Wykonuje się ją na kilka miesięcy przed ślubem. To nie tylko pamiątka i dopełnienie całej historii, ale także okazja do tego, aby oswoić z aparatem fotograficznym. Zdjęcia, które przygotuje fotograf ślubny można wykorzystać do zaproszeń lub podziękowań dla rodziców.

Reportaż ślubny

Reportaż ślubny opowiada całą historię z tego szczególnego dnia. Zaczyna się od udokumentowania przygotowań do ceremonii. To doskonała okazja, aby uchwycić emocje i narastające napięcie. Fotograf ślubny obserwuje i uwiecznia to, co dzieje się z Panną i Panem Młodymi oraz wokół nich. Często są to detale, które umykają przez stres, skupienie i ekscytację. Zdjęcia z przygotowań do ślubu pozwalają przeżyć wszystko jeszcze raz – tym razem na spokojnie.

Kolejnym etapem są zdjęcia z ceremonii ślubnej. To najbardziej poważna część reportażu. Dumni rodzice, babcia wycierająca ukradkiem łzy wzruszenia, szczęśliwi przyjaciele i wpatrzeni w siebie Oni – nareszcie Mąż i Żona. Te kadry wywołują bardzo silne emocje jeszcze wiele lat później.

Reportaż ślubny to oczywiście zdjęcia z wesela. Nie może zabraknąć kadrów ze wspaniałej zabawy gości i Państwa Młodych. Fotografie przedstawiają przyjazd na salę, składanie życzeń, pierwszy taniec, krojenie tortu, wspólne zdjęcia z najbliższymi i oczywiście oczepiny.

Plenerowa sesja ślubna

Zwieńczeniem jest plenerowa sesja ślubna. To piękne portrety i fotografie wykonane w miejscach ważnych dla Pary Młodej, które pokazują bliskość i uczucia między dwojgiem ludzi. Wszystko naturalnie, w swobodnej atmosferze, bez pośpiechu i stresu. Plener ślubny może odbywać się w dniu ślubu (tzw. mini plener) lub w innym, dogodnym terminie.

Bardzo ważne jest miejsce, w którym odbędzie się plener ślubny. Zielona Góra, Wolsztyn, Polkowice, Głogów, Lubin, Karpacz, Poznań i Szczecin to miejscowości, które mają do zaoferowania wiele klimatycznych punktów. Nie trzeba ograniczać się tylko do miejsca zamieszkania. Pary często wybierają zdjęcia ślubne nad morzem, w górach, a nawet za granicą.

Share this story
Back to portfolio