Morela Studio

Fotografia portretowa jest uznawana za najtrudniejszy rodzaj fotografii, a jednocześnie taki, który daje dużą swobodę. Dawniej portrety zamawiano tylko na specjalne okazje, dziś można znaleźć je w ofercie niemal wszystkich fotografów.

Fotografia portretowa – uchwycenie wnętrza

Portrety często stanowią wyzwanie dla fotografa. Zdjęcie nie może przedstawiać tylko tego, jak dana osoba wygląda na zewnątrz. Najważniejsze jest uchwycenie jej osobowości i wnętrza. Sesja zdjęciowa to umiejętne manipulowanie światłem, tłem, stylizacją i nastrojem.

Warto pamiętać, że fotografia portretowa to nie tylko zdjęcia twarzy. W kadrze może znaleźć się cała sylwetka. Nie ma sztywnych zasad – i to jest najpiękniejsze. Sesje zdjęciowe w Zielonej Górze wykonuję w plenerze lub profesjonalnym studio. Wszystko zależy od Twojej wizji i poczucia komfortu.

Dla kogo przeznaczona jest fotografia portretowa?

Fotografia portretowa przeznaczona jest dla każdego! Nie ma żadnych ograniczeń. Profesjonalna sesja zdjęciowa może urozmaicić album rodzinny lub zostać zaprezentowana w mediach społecznościowych. A przede wszystkim jest doskonałą zabawą, zmierzeniem się ze swoją nieśmiałością i wyjściem ze strefy komfortu. Bez obaw – doświadczony fotograf swoim podejściem i wyczuciem potrafi sprawić, że wstyd, stres i trema szybko znikają.

Sesja portretowa ma jeszcze bardziej profesjonalne zastosowanie. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zdjęć na swoją stronę internetową, na wizytówkę, do materiałów prasowych lub na portale biznesowe. Jest to tzw. sesja wizerunkowa. Pozwala ona zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Sesja portretowa na prezent

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o profesjonalnych zdjęciach, ale nie ma odwagi zgłosić się do fotografa. Rozwiązaniem jest podarowanie takiej osobie sesji zdjęciowej w prezencie. Fotografia portretowa jest najczęściej wybieranym rodzajem w ramach podarunku urodzinowego, świątecznego lub rocznicowego. Pracuję jako fotograf w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Polkowicach, Lubinie, Głogowie, Wolsztynie i okolicach.

Share this story
Back to portfolio